MORAVSKI KORIDORVučić otvorio novu deonicu Moravskog koridora ka Kraljevu
Redakcija1 min čitanja

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otvorio je novu deonicu Moravskog koridora, na potezu od Preljine do Adrana. Deonica je puštena u saobraćaj 27. juna.
Nova deonica duga je 28,7 kilometara i povezuje Raški, Rasinski i Moravički okrug.
„Od Beograda do Kraljeva sada će se stizati za sat i 15 minuta”, rekao je Vučić.
„Ovaj auto-put je nov, besprekoran. On je širi od svih drugih auto-puteva”, naveo je predsednik, dodavši da će novi pravac, kako je rekao, „spasiti hiljade života u narednim godinama”.
Putarina na novoj deonici neće se naplaćivati do 1. jula. Građani su pozvani da predlože ime za ceo koridor, po nekoj istorijskoj ličnosti, a radove su izvodile kompanije Bechtel i Enka.

